П: Дали сте фабрика или трговско друштво? Колку луѓе работат во вашата компанија?

Ние сме една фабрика и имаме 50 работници, додека оваа година.

П: Кои се вашите главни производи?

Отстрани високо-квалитетен сопствен ПВЦ / ПЕТ / ПП пакување производи, пластика, како што се пластика квадратни подарок кутија, козметички пакување, кои живеат пакување, електронски пакување, храна и торта пакување, мајчинство и пакување бебе производи, канцелариски материјал за пакување, хардвер и алатки за пакување, облека и додатоци пакувања, кеси / цевки / папки / плускавци пакување и така натаму.

П: Може ли да се обезбедат некои примероци?

Ние ќе бидеме среќни да ви испрати бесплатни примероци.

П: Каде се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?

Нашата фабрика се наоѓа во Шангај, Кина, и вие сте добредојдени да ја посетите нашата фабрика!

П: Како вашата фабрика направи во врска со контрола на квалитетот?

Квалитетот е приоритет! Ние секогаш се придаваат големо значење на квалитетот на контрола од почетокот до крајот. Нашата фабрика има положено ISO9001: 2005, како и многу извештаите од инспекцијата и сертификати за инспекција.

П: Што е вашето светски бренд на клиентите?

А: Тие се Lock & Заклучи, Durex, М & G, NIVEA, JINS, SONY, miffy, Belkin, BOSIDENG, Старбакс и така натаму.

П: Кои информации треба јас да знам дали сакам да се добие понуда?

-size на производите (должина х ширина х висина)

-material и површинска обработка (Ние би можеле да ја советува и ако не сте сигурни)

-printing бои (може да го цитирам 4C ако не сте сигурни)

-квантитет

-FOB price is our usual price term, if you need CIF price, please let us know your port of destination.

-If it is possible, please also provide with pictures or design sketch for checking. Samples will be best for clarifying. If not, we will recommend relevant products with details for reference.

Q: When we create the artwork, what kind of format is available for printing?

-The popular ones: PDF, AI, PSD.

-Bleed size: 3-5mm.

-Resolution: no less than 300 DPI.

Q: How many days will sample be finished? And how about the mass production?

Sample lead time: usually need 7days. Mass production lead time usually need 20 days

If you are the urgent order, we can delivery about 10 days.

Q: How to make payment?

T/T, L/C & Western Union, paypal, trade assurance via Alibaba, we also accept most other convenient methods of payment.

нашите производи

$ 0,05
$ 0,05
$ 0,05
$ 0,05
$ 0,05
$ 0,05
$ 0,05